צלה של הרוח

קרלוס רואיס סאפון

"את מה שתראה היום, דניאל, אסור לך לספר לאף אחד," מזהיר אב את בנו בן העשר, ומרגע זה ואילך הופך צלה של הרוח למבוך פנטסטי של עלילה שנחשפת שכבה אחר שכבה.
בוקר אחד ב-1945, בברצלונה אפופת הצללים שעדיין מלקקת את פצעי מלחמת האזרחים, אב מכניס את בנו בסוד בית הקברות לספרים נשכחים, ספרייה שבה אלפי ספרים זנוחים שאיש אינו קורא עוד. הילד דניאל שולף ממדף מאובק את הרומן צלה של הרוח, נשבה בקסמו ומבקש לקרוא את כל ספריו של מחברו, חוליאן קאראך.
באחד הלילות, בשעה שדניאל מטייל ברחובותיה העתיקים של ברצלונה, קרבה אליו דמות שמזכירה לו את אחד מגיבורי הרומן, דמות שמתברר כי היא השטן בכבודו ובעצמו; האיש הזה השמיד בשיטתיות אל כל ספריו של קאראך ומבקש לשים את ידו גם על הספר האחרון שנותר, הספר שבידי דניאל. בכך נקרא צוהר אל אחד מסודותיה השמורים ביותר של ברצלונה, סוד שמעורבים בו רצח, קסם, טירוף ואהבה מקוללת. כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2006


ירין כץ, "קורא בספרים": "יש בו שילוב מצוין בין אווירה ספרותית, כתיבה קולחת, דרמה, מתח וגורל ידוע מראש. זה לא ספר מביש או חלול, כפי שלפעמים קורה עם ספרים שהופכים לרבי המכר; יש בו עומק, הוא מעורר מחשבה ויש בו לפעמים תחושה של ספרות אמיתית… אם תגיעו לקרוא אותו בגישה הנכונה ותסירו את כל המגננות הרגילות, אני סבור שלרבים מכם צפויה הנאה מהקריאה. זה אולי לא ספר גדול או מושלם, אבל “צלה של הרוח” הוא בהחלט ספר מהנה שכיף לקרוא, ואחרי ככלות הכל, הוא הרוויח ביושר את מקומו בראש רשימת רבי המכר השבועית לאורך שנת 2006."
 
 
 
עיצוב העטיפה: אמרי זרטל

כתיבת תגובה

סגירת תפריט